logo

Výroba náhradních dílů

Na základě vašeho 3D modelu nebo reverzním inženýrstvím pro vás vyrobíme dokonalé náhradní díly k nerozeznání od originálů. Zvolíme materiál i technologii 3D tisku, které budou mít požadované vlastnosti, a v případě potřeby hotový výrobek perfektně opracujeme.

Pomůžeme vám nahradit poškozené díly, které již nejdou sehnat.

Hotové náhradní díly z FDM tiskárny

Jak výroba náhradního dílu probíhá

Pokud je součástka nepoškozená a vy chcete více než jeden kus, odlijeme z ní formu. Na základě této formy pak pro vás vyrobíme nové náhradní díly.

Potřebujete jenom 1 až 2 kusy, nebo je součástka rozbitá? Nejprve ji důkladně přeměříme a zkonstrujeme velmi přesný 3D model. V ideálním případě nám součástku pošlete nebo donesete do našeho showroomu. Na základě vytvořeného 3D modelu vytiskneme součástku na 3D tiskárně a poté provedeme povrchovou úpravu 3D výtisku.

Původní rozbitý náhradní díl, který se již nevyrábí
icon clock
icon clock

Díl může být povrchově opracován

U náhradních dílů, které se nacházejí na povrchu přístroje a jsou vidět, doporučujeme povrchové opracování. U vnitřních dílů obvykle není nutné.

icon gears
icon gears

Na velikosti nezáleží

Vytvoříme pro vás náhradní díly libovolné velikosti. Umíme vyrobit jak miniaturní ozubení, tak i velké krytové části.

icon drawing
icon drawing

Kvalita je důležitější než cena

Hlavním kritériem při výrobě je kvalita, funkčnost a vhodný materiál. Náhradní díl musí plně nahradit originál ve všech ohledech.

3D model náhradního dílu vytvořený naším konstruktérem

Co potřebujeme pro vytvoření dílu?

Abychom mohli vytvořit dokonalý náhradní díl, potřebujeme vědět, jak má vypadat a jaké má mít vlastnosti. V ideálním případě nám dáte k dispozici nepoškozený díl nebo 3D model dílu.

Pokud ani jedna z variant není k dispozici, vytvoříme vlastní 3D model náhradního dílu na základě poškozené součástky, skici, technického výkresu, fotky či odkazu na web výrobce s fotkou dílu. Tento 3D model musí být přesný a důkladně vypracovaný, aby náhradní díl správně zapadl. Proto se jeho tvorba promítne do ceny vyráběného náhradního dílu.

Technický nákres náhradního dílu vytvořený naším konstruktérem

Je výroba náhradních dílů vhodným řešením pro vás?

Chápeme, že cena náhradního dílu je důležitým faktorem při rozhodování. Proto je důležité si dobře spočítat, jestli se vám vyplatí.

Je třeba říci, že výrobní cena se bude pohybovat v řádu nízkých tisíců i při výrobě jediného kusu. Cena závisí na složitosti a velikosti dílu. Velké díly se tisknou déle a jejich cena je tedy vyšší. Je třeba zohlednit, že se jedná o výrobu dílu na míru, což nikdy nemůže stát stejné jako masová výroba.

Výroba náhradního dílu se vám tedy vyplatí, pokud potřebujete vyrobit více kusů jednoho dílu. Při výrobě více kusů totiž cena za jeden klesá. Vyplatí se vám také v případě, že se jedná o unikátní díl, který už se nevyrábí.

Kontaktujte nás

Napište nám, jaký náhradní díl potřebujete vytvořit a zašlete nám všechny dostupné materiály. My se okamžitě pustíme do přípravy vašeho nového náhradního dílu, ať ho máte co nejdříve.

Kontaktujte nás
Jiné příklady náhradních dílů z FDM tiskárny

Mám zájem o tuto službu

Více souborů přiložte jako jeden zip soubor.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Používáme cookies