logo

Model výškové regulace Prahy

Přečtěte si o zajímavém projektu z naší praxe.

Nový metropolitní plán pro Prahu vyvolal vlnu diskuzí. Institut plánování a rozvoje ho prezentoval v různých formách. Jednou z nich je i model výškového uspořádání Prahy, který je v současnosti vystaven v Kanceláři metropolitního plánu. Nejprve však byl model představen na odborné konferenci v Kongresovém centru Praha před téměř 1000 odborníky. Institut o tomto informoval i na své facebookové stránce.

Do tisku rozměrného modelu jsme zapojili všechny naše profesionální strunové tiskárny Zortrax M200 nebo jejich novější generaci M200 plus. Tiskli jsme z tvrzeného polystyrénu Z-HIPS, protože se z něj velké kusy tisknou lépe. Tento materiál je taktéž vhodný na další opracování lepením, tmelením, broušením a nebo pískováním.

Tiskli jsme dnem i nocí téměř 10 dnů. Průběžně se jednotlivé základové krychle spájely a barvily nadstavbové menší části.

Romanu Kouckému a týmu Kanceláře metropolitního plánu se dostalo mimořádného ohodnocení jejich práce.  Na galavečeru České ceny za architekturu, který se odehrál 19. listopadu 2018 ve Fóru Karlín, byla cena za výjimečný počin udělena Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Společně ji získal Roman Koucký a tým Kanceláře metropolitního plánu za hledání nové cesty v územním plánování a otevírání diskursu nad smyslem územního plánování a také CAMP (Centrum architektury a městského plánování) za novátorský přístup v propagaci architektury.

Používáme cookies