logo

Zortrax Apoller / recenze

Pojďte se s námi podívat, jak jsme testovali tento nový technický skvost.

Je nástroj navrhnutý k vyhlazení 3D výtisků k nerozeznání od bežných výrobků z vystřikolisu. Zortrax Apoller je nové chytré zařízení pro profesionální tiskový post processing. Pojďte se s námi podívat, jak jsme testovali tento nový technický skvost.

Zortrax Apoller je chytrý vaporizační vyhlazovací přístroj - první svého druhu, od polského výrobce 3D tiskáren. Představen byl na Formnext 2018, což je největší evropská výstava aditivní výroby.

Navrhnut je pro účely post processingu 3D výtisků z FDM a přidává se tak k rychle rostoucímu produktovému portfoliu od firmy Zortrax. Stejně jako nová SLA tiskárna Zortrax Inkspire.

Zortrax tvrdí, že výtisky vyhlazené vypařováním v Apolleru jsou srovnatelné s výrobky vstřikolisové výroby, a to jak s matným, tak i s lesklými povrchem v závislosti na materiálu, který byl použit pro tisk.

 

Funkce

Dle Zortraxu je Appoler “další krokem v aditivní výrobě”. V tom s nimi určitě můžeme souhlasit, protože dokončení FDM 3D výtisků do vizuálních standardů je široce žádanou potřebou. Navíc kromě řešení Polysher od Polymakeru není na trhu žádné jiné dostupné řešení na automatizované dokončování FDM 3D výtisků.

Pravděpodobně je to velmi úzký segment, ale je to přesně takový segment, který přesně ladí s již existující nabídkou 3D tiskáren. Tiskárny Zortrax si dokáží skvěle poradit s ABS a dalšími teplocitlivými materiály a dalšími materiály, které pozitivně reagují na vyhlazení pomocí páry.

Appoler pracuje na základě proprietární SVS technologie vyvinutou v Zortraxu. V podstatě je to tak, že se pomocí odpařování rozpouštědla, konkrétně acetonu a butanonu, které kondenzují na povrchu výtisku, roztaví vnější obal a vyhladí se vrstvy ještě předtím, než začne zahřívací procedura a tisk zcela vyschne. Zbývající rozpouštědlo se rekondenzuje zpět do nádržky a lze ho opětovně využít.

Dle dostupných informací umí Zortrax Apoller pracovat s materiály ABS, ASA a HIPS, a to včetně vlastních materiálů Z-ABS, Z-ULTRAT, Z-ULTRAT Plus, Z-ASA Pro a Z-HIPS. Co se týká lesklosti či matnosti finálního povrchu, může být finální výsledek odlišný v závislosti na použitém materiálu.

Appoler používá řadu systémů zabezpečení, které chrání uživatele před rozpouštědlem. Počínaje dvojitým těsněním, které odděluje aktivní vyhlazovací prostředí od uživatele po elektromagnetické redundantní zámky, které se aktivují při výpadku proudu. Ve výsledku Zortrax vytvořil profesionální podnikové řešení pro dokončování 3D výtisků, které odpovídá kvalitě jejich 3D tiskáren.

Vzhledem k potenciálně výbušné povaze výparů z rozpouštědel, postavil Zortrax Apoller tak, aby splňoval normy požadované směrnicí ATEX 2014/34 / EU, která chrání před potenciálně výbušnou atmosférou.

Kromě výše uvedených bezpečnostních opatření je Apoller vybaven intuitivním dotykovým rozhraním a pokročilým vakuovým systémem pro zamykání odpařených rozpouštědel. WiFi a ethernetová konektivita zajišťují zařízení schopnost využití i v kancelářském prostředí.

 

Technické specifikace

  • Rozměry vyhlazovací komory jsou 300 x 250 x 250mm

  • Pracuje s butanonem (MEK) a acetone.

  • Wi-Fi a Ethernet konektivita

  • Vyhlazuje Z-ABS, Z-ULTRAT, Z-ULTRAT Plus, Z-ASA Pro, a Z-HIPS materiály

  • Podporuje také vyhlazování materiálů třetích stran ABS, ASA, a HIPS

  • Pokročilý vakuový cirkulační systém

  • Maximální pracovní teplota je nastavena na 90° C (194°F)

  • Minimální pracovní teplota je nastavena na -20° C (-4°F)

  • Minimální absolutní pracovní tlak je nastaven na 0.4 bar

  • Bezpečnostní systém splňuje nařízení EU ATEX.

Zortrax Appoler můžete zakoupit na našem e-shopu za cenu necelých 138 tisíc korun bez DPH.

Používáme cookies