logo

Phrozen Transform 4K / recenze

Velkoformátová LCD 3D tiskárna s rozlišením 4K. Nabízí profesionálům i fandům v oblasti 3D tisku velký tiskový objem, rychlost a přesnost.

Phrozen Transform 4K

Pryskyřicový nebo resinový 3D tisk se již nějakou dobu snaží prosadit jako jedna z metod výroby konečných produktů. Průmyslové tiskárny tohoto druhu se vyznačují velkým tiskovým objemem, robustní konstrukcí a vysokou přesností tisku. Masovému rozšíření mezi firmami ale bránila jejich vysoká pořizovací cena ve statisících až milionech Kč. Situace na trhu se pomalu začíná měnit. Jednou z prvních vlaštovek je i Transform 4K od Phrozen. Přinášíme vám její uživatelskou recenzi. Tento úžasný stroj si můžete pořídit za méně než 75 tisíc Kč!

Konstrukce jako tank a ParaLED

Na první pohled tato 3D tiskárna zaujme svým robustním ocelovým krytem. Je tak hned jasné, že nejde o nějakou hobby tiskárnu, ale pořádný průmyslový stroj, na který se můžete plně spolehnout. Vyrobena je tak, aby vám sloužila dlouhá léta, jak je to u výrobních nástrojů obvyklé.

Zcela nová tiskárna si nevyžaduje téměř žádnou montáž. Jen připevníte kliky na dvířka, osadíte rozměrnou tiskovou platformu a můžete začít tisknout. Tiskový prostor je chráněný kovovými dvířky otevírajícími se do stran. Ty vám umožní jednoduše vyndat tiskovou platformu s výtiskem. Po uzavření tiskárny jsou dvířka na místě držená magnety. Samotná tisková platforma je perforovaná. Během tisku tak má přebytečná pryskyřice kudy stékat a na samotné platformě se neusazuje. Také se vám budou snadněji sundávat 3D výtisky a nemusíte se bát jejich poškození.

Z naší vlastní zkušenosti doporučujeme tisknout výtisky pod malým úhlem a ne kolmo na platformu. Jejich sundání z platformy tak bude ještě snadnější a povrch výtisků ještě hladší. Pro zaručení stejné kvality tisku ve všech bodech velkého tiskového prostoru použil výrobce technologii ParaLED Optical Engine. Místo jedné ústřední LED lampy je tak tisková plocha ozařována hned několika desítkami LED lamp. Můžete si tak být jisti, že i když budete tisknout naráz desítky kusů, všechny budou stejně kvalitní. A o to při výrobě finálních výrobků jde, že?


ParaLED Optical Engine

Tisknout ve velkém bez ztráty detailu

Maximálně využitelný tiskový prostor má neuvěřitelných 290 x 160 x 400 mm. Ostatní 3D tiskárny v této cenové hladině nabízí sotva zlomek tohoto tiskového prostoru. Nemusíte se ale bát, že by jste přišli o míru detailu. Transform je ideálním řešením pro výrobu velkých dílů s hladkým povrchem či strukturovaným povrchem typickým pro dekorace, rekvizity, master modely i přesné díly. Samotné 3D výtisky si přitom nevyžadují žádnou povrchovou úpravu.

Při přípravě 3D modelu pro tisk si můžete vybrat ze tří slicerů: PZSlice,ChituBox nebo Formware. Všechny již obsahují předdefinované profily nejpoužívanějších pryskyřic, které je možné dále upravovat, nebo si vytvořit nové, vlastní. Tiskárna se velice snadno používá a ovládá. Váš 3D model do ní nahrajete přes microSD kartu, USB klíč nebo vzdáleně přes wifi. Dříve než do vaničky nalijete pryskyřici, doporučujeme provést LCD test. Vanička samotná pojme až 1 litr pryskyřice. Můžete použít ten od společnosti Phrozen nebo od jakéhokoliv jiného výrobce. S výběrem vám rádi pomůžeme.

Pro snadné ovládání je tiskárna osazená 5´touchscreenem. Rádi bychom upozornili, že při tomto druhu 3D tisku je nesmírně důležité dbát bezpečnosti, protože materiály mohou být toxické. S tiskem vždy manipulujte v ochranných rukavicích a používejte ochranné brýle. Tiskárnu umístěte do dobře větratelné místnosti, aby jste zamezili dýchání výparů z ní.

Ve své cenové třídě má tato tiskárna jen jednoho konkurenta a i tak ho v mnohém předčí. Pokud vás tiskárna Transform 4K zaujala, rádi vám ji předvedeme u nás v showroomu. Můžete také shlédnout nezávislá uživatelská videa:

https://www.youtube.com/watch?v=qOSzC3-VrJk
https://www.youtube.com/watch?v=c-lhDsE5z6w
https://www.youtube.com/watch?v=oHZxve6fjDQ

Máte jasno, že Transform 4K je pro vás tím správným řešením? Můžete si ho objednat v našem Eshopu.

Používáme cookies