logo

Čajové sítko

Zakázku jsme obdrželi od účastníka soutěže pro začínající podnikatele. Podmínkou soutěže bylo vytvořit kromě podnikatelského záměru také maketu nebo funkční prototyp. Nejprve zákazník zvažoval kovový 3D tisk, ale jeho cena byla příliš vysoká a detail nedostatečný. 

Výroby prototypu bylo dosaženo pomocí ultradetailního tisku 3D tiskárnou ASIGA MAX s výškou vrstvy 50 µm. Použit byl biokompatibilní materiál pro 3D tisk, který je vhodný pro styk s potravinami a jeho teplotní odolnost dosahuje 120℃. 

Ačkoliv nebylo sítko vyrobeno z prvu požadovaného materiálu tedy z kovu, i tak bylo možné ověřit jeho funkčnost a odhadnout náklady na malosériovou výrobu. Zákazník si mohl zvolit dodatečnou povrchovou úpravu, která by napodobila vzhled kovu. Nakonec se k této variantě nepřiklonil. Více se můžete dozvědět zde.  

Pro jiné začínající podnikatele doporučujeme kromě výroby makety či prototypu také naše poradenství, které je komplexnejší a umožní vám vytvořit několik variant designu a vyzkoušet vhodnost návrhu pro malosériovou výrobu. 

 

Používáme cookies