logo

BTE naslouchadla

Ušní naslouchadla jistě každý zná. Naslouchadlo zachycuje zvuk, zesiluje ho a posílá až ke sluchovým nervům.

3D tisk si našel své místo i zde a to již před několika lety. Tato technologie pomáhá při výrobě měkkých i tvrdých koncovek naslouchadel. Produkuje se již několik typů. Základními jsou strojek za ucho BTE nebo do ucha ITE a CIC.

My pro tuto výrobu používáme hypoalergenní materiál, který je, díky své biokompatibilitě, netoxický a nedráždí kůži. Typy BTE se vyrábí průhledné. Předností našeho materiálu je, že nežloutne a je vhodný i pro 405 nm. Pro typ ITE se vyrábí v barvě kůže.

Není bez zajímavosti, že každé ucho má svůj originální tvar. Spojením otisku ucha, 3D skeneru a 3D tisku lze vyhotovit koncovku naslouchadla přesně na míru. Během 1 - 2 hodin jsme schopni vytisknout 30 kusů. Nejprve lékař odebere klientovi otisk ucha. Na jeho základě vytvoříme 3D sken, který dále upravujeme pomocí 3D modelovacího softwaru zaměřeného na návrh koncovek naslouchadel a během několika minut je model na světě. Po vytištění pak lakujeme nebo leštíme do hladka.

Tímto chceme ukázat, že 3D tisk v porovnání s klasickou ruční výrobou ušetří čas i finance.

Pokud byste měli zájem o informace ohledně 3D tiskáren a skenerů v této oblasti, klikněte zde: https://shop.cotu.eu/en/31-audio?order=product.price.desc

Používáme cookies