logo

Pěnožrouti

Madlo výčepního kohoutu v podobě dřevěného kmene stromu s obláčkem bílé pěny a jejím roztomilým žroutem byl použit na letních akcích jako designový doplněk pípy na Kofolu

Obdrželi jsme grafickou předlohu od reklamní agentury WMC a také vytištěný výrobek od již osloveného dodavatele. Tento dodavatel výrobky tiskl práškovou metodou, při níž jsou výtisky porézní a příliš těžké. Společnosti Kofola tato metoda 3D tisku nevyhovovala, proto oslovila s realizací nás za použití vhodnější technologie 3D tisku.

V první řadě bylo zapotřebí původní model naskenovat pomocí 3D skeneru Shining EinScan-S, díky čemuž jsme získali 3D sken, který sloužil jako reference pro přípravu 3D modelů pro tisk.

Tiskli jsme pomocí dvou 3D tiskáren:

Při následném tisku byly použity dvě 3D tiskárny. Obláček pěny a samotná páka byly tisknuty na 3D tiskárně Zortrax M200 pomocí technologie FDM. DLP technologií na 3D tiskárně Asiga PRO2 byly vytištěny nápisy a figurky pěnožroutů. 

Výtisky se povrchově opracovaly a lakovaly. Nejvíce trpělivosti a pečlivé ruční práce vyžadovaly nápisy a především Pěnožrouti. Všechny díly se na závěr smontovaly pomocí vnitřní kovové výztuhy ukončené na spodu normovaným závitem k uchycení na výčepní kohout.

Používáme cookies